کشاورزی کشاورزی .

کشاورزی

کاشت توت فرنگی در خانه؛ چطور در باغچه و گلدان توت فرنگی پرورش دهیم؟


کاشت توت فرنگی در خانه چه به‌منظور خوردن باشد و چه به‌عنوان گیاه تزئینی، تا ۵ سال توت‌های قرمز و قشنگ فراوانی برایتان به ارمغان می‌آورد. انواع توت‌فرنگی به‌ندرت از هسته رشد می‌کنند. برای کاشت توت فرنگی در خانه باید نشا یا ساقهٔ روندهٔ آن را بخرید؛ بعد آن را در باغچه یا جای مناسبی بکارید تا سال آینده محصول خوشمزه‌ای به دست بیاورید. در این مطلب راهنمای گام‌به‌گام کاشت توت فرنگی در خانه را برایتان آماده کرده‌ایم.
کاشت سبزی در گلدان؛ ۱۶ سبزی سالم که می‌توان در خانه پرورش داد
انواع کاکتوس برای نگهداری در خانه و باغچه
ساخت تراریوم در ۶ قدم و راهنمای مراقبت از آن
انواع نشاء توت فرنگی، نشای مناسب انتخاب کنید
۱. از فروشگاه یا باغ‌های فروشنده، نشا یا ساقهٔ روندهٔ توت‌فرنگی خریداری کنید
می‌توانید نشای توت‌فرنگی، یا ساقهٔ روندهٔ آن را از فروشگاه‌های تجهیزات و ادوات کشاورزی و باغداری و یا باغ‌هایی خریداری کنید که این نشاها و ساقه‌ها را می‌فروشند.

نشا، گیاه کوچکی است که قسمتی از دورهٔ رشد خود را گذرانده است. گاهی اوقات در همان سالی که نشا را می‌کارید، می‌توانید توت‌فرنگی برداشت کنید، اما گاهی اوقات هم باید یک سالی صبر کنید تا برداشت خوبی داشته باشید.

ساقه‌های رونده معمولا انتخاب ارزان‌تری هستند. ساقه‌های رونده، قسمتی از گیاه هستند که آن را از بوتهٔ مادر جدا می‌کنند. پرورش این ساقه‌ها و برداشت توت‌فرنگی از آن‌ها، زمان بیشتری می‌برد.

۲. اگر سالی یک برداشت حسابی می‌خواهید، توت‌فرنگی بهاره تهیه کنید
رقم بهارهٔ توت‌فرنگی، بیشترین محصول را برایتان به ارمغان می‌آورد، اما فقط سالی یک‌بار و آن هم در فصل بهار توت‌فرنگی می‌دهد. اگر هدف‌تان از کاشت توت فرنگی در خانه ذخیره یا فریزری کردن آن است، این رقم را تهیه کنید.

چند گونه توت‌فرنگی بهاره وجود دارد. ارلی‌گلو (Earliglow)، سنکا (Seneca) و آل‌استار (Allstar) از این گونه‌ها هستند. از فروشگاه مربوطه یا متخصصین کاشت توت‌فرنگی، بپرسید که کدام نوع برای کاشت توت فرنگی در خانه در محل زندگی شما مناسب‌تر است.

۳. اگر سالی دو برداشت متوسط می‌خواهید، توت‌فرنگی چهارفصل یا همیشه‌بار تهیه کنید
این گیاه در فصل‌های بهار و پاییز محصول متوسطی می‌دهد. در واقع طی سال دو بار برداشت دارید، اما مقدار نهایی محصول کمتر از رقم بهاره است.

اِورسوییت (EverSweet) و اُزارک بیوتی (Ozark Beauty) گونه‌های توت‌فرنگی چهارفصل یا همیشه‌بار هستند.

۴. اگر در طول سال محصول می‌خواهید، توت‌فرنگی روز خنثی تهیه کنید
این گیاه در طول سال و تا وقتی دمای هوا بین ۲ تا ۲۹ سانتی‌گراد باشد، محصول می‌دهد، اما مقدار برداشت بسیار اندک است.

گونه‌های روز خنثی شامل ترای‌استار (Tristar) و تریبیوت (Tribute) هستند.

کاشت توت فرنگی در باغ یا باغچه خانه

۱. نقطهٔ آفتاب‌گیری را در باغ یا باغچه‌تان انتخاب کنید که آب به‌راحتی در آن جریان داشته باشد
برای کاشت توت فرنگی در خانه جایی پیدا کنید که بوته‌های توت‌فرنگی بتوانند هر روز ۶ تا ۱۰ ساعت نور مستقیم خورشید دریافت کنند. خاک این قسمت باید آب را هم به‌راحتی جذب کند. از جاهایی که آب در آن‌ها می‌ایستد، پرهیز کنید.

برای امتحان جذب آب در خاک، چاله‌ای ۳۰ سانتی‌متری حفر کرده و آن را پر از آب کنید. روز بعد دوباره آن را پر از آب کنید و ببینید جذب آب چقدر طول می‌کشد. در هر ساعت باید ۲٫۵ تا ۷٫۶ سانتی‌متر آب جذب شود.

توت‌فرنگی را در جایی نکارید که طی ۴ سال گذشته گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، فلفل یا بادمجان کاشته‌اید، چون ممکن است قارچ به بوته‌های توت‌فرنگی سرایت کند.

۲. دنبال خاکی باشید که pH آن بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ باشد
از فروشگاه‌های تجهیزات و نهاده‌های کشاورزی، یک کیت تست خاک تهیه کنید. دستورالعمل روی کیت را مطالعه کنید. خاک باید کمی اسیدی باشد.

اگر pH خاک مناسب نباشد، باید آن را اصلاح کنید. اگر pH خیلی پایین است، آهک یا سنگ‌آهک دولومیتی (Dolomitic Limestone)، و اگر pH خیلی بالاست، گوگرد یا پیت ماس (Peat Moss) به آن اضافه کنید.

مشاهده دقیق‌تر انواع خاک گلدان
۳. توت‌فرنگی‌ها را پس از آخرین یخ‌بندان اسفند یا فروردین بکارید
به محض اینکه زمین دیگر یخ‌زده نبود، و انتظار یخ‌بندان دیگری هم نمی‌کشید، می‌توانید توت‌فرنگی‌ها را بکارید. بسته به محل زندگی‌تان، ماه‌های اسفند و فروردین معمولا مناسب این کار هستند.

خاک باید طوری باشد که با یک بیلچه به‌راحتی آن را حفر کنید. اگر زمین هنوز سفت است، چند هفته‌ای صبر کنید.

خاک باید خشک باشد. اگر هنوز باران می‌بارد، چند روزی برای کاشت توت‌فرنگی‌ها صبر کنید.

۴. چاله‌ای حفر کنید که عمق و عرض آن برای ریشه‌ها کافی باشد
چاله معمولا بسته به اینکه ریشه‌ها چقدر طول دارند، باید بین ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر عمق داشته باشد. اگر توت‌فرنگی را در گلدان می‌کارید، گلدانی انتخاب کنید که به‌اندازهٔ همان چاله عمق داشته باشد.

۵. توت‌فرنگی را از گلدان به چاله منتقل کنید
توت‌فرنگی را از گلدان دربیاورید. مراقب باشید به ریشه‌هایش دست نخورد. ریشه‌ها را در خاک بگذارید. اطراف ریشه را با خاک پر کنید، طوری که سر ریشه‌ها را کاملا بگیرد. فورا به گیاه آب بدهید.

فقط ریشه‌ها را با خاک بپوشانید. قسمت‌های سبز گیاه باید بالای خاک بمانند.

۶. بین توت‌فرنگی‌ها ۵۱ سانتی‌متر فاصله بگذارید
اگر بیشتر از یک ردیف توت‌فرنگی دارید، بین ردیف‌ها هم ۱٫۲ متر فاصله بگذارید. این فاصله به گیاه فضای رشد و نمو می‌دهد.

مراحل کاشت توت فرنگی در خانه در گلدان

۱. گلدان بزرگی تهیه کنید که ته آن سوراخ داشته باشد
گلدان موردنظر باید ۴۱ تا ۴۶ سانتی‌متر قطر داشته باشید تا گیاه به‌راحتی رشد کند. سوراخ‌های کف این گلدان هم باعث می‌شود آب خاک کشیده شود.

۲. کف گلدان را با تکه‌های سنگ یا تکه‌های شکستهٔ سفال پر کنید
حدود یک‌سوم گلدان را با سنگ یا سفال پر کنید تا آب به‌راحتی از آن خارج شود. توت‌فرنگی ریشه‌های کوچکی دارد، بنابراین لازم نیست همهٔ گلدان را با خاک پر کنید.

این باعث می‌شود گلدان وزن کمتری هم داشته باشد و جابه‌جایی‌اش راحت‌تر می‌شود.

۳. بقیهٔ فضا را با خاک گلدان پر کنید
از خاک گلدان چندمنظوره با pH بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ استفاده کنید. برای کاشت توت‌فرنگی‌ها در گلدان، فضای کافی در نظر بگیرید. اگر تمایل داشتید، می‌توانید برای تقویت خاک، از کمپوست هم استفاده کنید.

معمولا pH خاک را روی بستهٔ خاک گلدان می‌نویسند.

۴. توت‌فرنگی‌ها را به داخل گلدان منتقل کنید
گیاه را از گلدان اصلی‌اش خارج کنید. خاک اطراف ریشه‌ها را با دست و به‌آرامی تکان بدهید تا بریزد، اما به ریشه‌ها دست نزنید. گیاه را داخل گلدان بگذارید. آن‌قدر خاک بریزید که سر ریشه‌ها را بپوشاند.

تاج گیاه یا همان قسمت‌های سبزرنگ باید بالای خاک بمانند. فقط ریشه‌ها را داخل خاک قرار بدهید.

اگر از آن گلدان‌های خیلی بزرگی دارید که چند گیاه مختلف در آن می‌کارید، توت‌فرنگی‌ها را با فاصلهٔ ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متری بکارید.

۵. گلدان‌ها را در جای آفتاب‌گیر بگذارید
توت‌فرنگی باید هر روز ۶ تا ۱۰ ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت کند. گلدان‌ها را در بالکن، ایوان خانه، یا باغچه بگذارید تا نور کافی دریافت کنند. در طول زمستان می‌توانید گلدان‌ها را داخل خانه بگذارید، البته آن‌ها را جایی بگذارید که آفتاب بگیرند.

اگر توت‌فرنگی‌ها داخل خانه آفتاب کافی نمی‌گیرند، از نورهای مصنوعی یا لامپ رشد گیاه استفاده کنید.

نمونه لامپ رشد گیاه را ببینید
نگهداری از گیاه توت فرنگی در خانه

۱. توت‌فرنگی را به‌طور مرتب آب بدهید
هر هفته حدود ۲٫۵ سانتی‌متر به توت‌فرنگی آب بدهید. به پایهٔ گیاه آب بدهید و روی میوه‌ها و برگ‌های آن آب نریزید، چون ممکن است باعث رشد قارچ یا پوسیدگی شود.

برای هر ۲٫۴ متر بوتهٔ توت‌فرنگی، حدود ۱۹ لیتر آب احتیاج است. البته این خیلی حدودی، و فقط برای به دست آوردن تخمینی کلی از آب موردنیاز است.

۲. در فصل پاییز برای محافظت از ریشه‌ها در برابر یخ‌زدگی، خاک‌پوش اضافه کنید
خاک‌پوش یا مالچ (Mulch) را دوروبَر پایهٔ گیاه بپاشید تا ریشه‌ها یخ نزنند. از کاه، خاک‌اره، و برگ یا پوست گیاهان می‌توانید به‌عنوان خاک‌پوش طبیعی استفاده کنید. خاک‌پوش‌ها را در فصل بهار بردارید و آن‌ها را بین ردیف‌های توت‌فرنگی بپاشید تا جلوی رشد علف‌های هرز را بگیرد.

مشاهده دقیق‌تر مالچ و خاک‌پوش
۳. علف‌های هرز دوروبَر گیاه را بچینید
علف‌های هرز، بوته‌های توت‌فرنگی، به‌ویژه تازه‌ها را سریع در بر می‌گیرند. هفته‌ای یک‌بار علف‌های هرز را بررسی کنید. آن‌ها را با دست بکَنید، و ریشه‌هایشان را هم حتما دربیاورید. از کج‌بیل هم می‌توانید برای درآوردن علف‌های هرز بین ردیف‌های توت‌فرنگی استفاده کنید.

۴. اولین گل‌ها را بچینید
اولین گل‌هایی را که درمی‌آیند بچینید. با این کار، به بوتهٔ توت‌فرنگی فرصت می‌دهید بیشتر رشد کند. با استفاده از قیچی باغبانی می‌توانید گل‌ها را بچینید.

برای توت‌فرنگی بهاره، سال اول همهٔ گل‌ها را بچینید تا سال بعد محصول بگیرید. اما سال بعد، گل‌ها را نچینید.

برای توت‌فرنگی‌های روز خنثی و همیشه‌بار، تا انتهای بهار گل‌ها را بچینید. اما بعد از آن بگذارید گل‌ها رشد کنند تا در فصل پاییز محصول بدهند.

۵. با آفت‌کش‌ها، جلوی آفات را بگیرید
آفات زیادی به توت‌فرنگی علاقه دارند، از جمله کرم پیله‌ساز، سوسک، شته و ریشَک‌بال. برای اینکه از شر این آفت‌ها خلاص شوید، از صابون‌ها یا اسپری‌های حشره‌کش روی بوته‌ها استفاده کنید. برای استفادهٔ درست از این محصولات، حتما راهنمای روی بستهٔ آن‌ها را مطالعه کنید.

برای استفادهٔ درست از حشره‌کش‌ها، همیشه راهنمای آن‌ها را بخوانید.

روی توت‌فرنگی‌ها تور بکشید تا پرنده‌ها محصول را نخورند.

پرفروش‌ترین آفت‌کش و قارچ‌کش را ببینید
۶. از قارچ‌کش‌ها استفاده کنید
توت‌فرنگی در معرض انواع مختلف قارچ، مانند سفیدک سطحی یا کپک خاکستری است. قارچ‌کشی بخرید که ویژهٔ استفاده در منزل باشد. اگر مناسب توت‌فرنگی‌ها باشد، حتما روی بسته‌بندی آن نوشته است. برای استفادهٔ درست از قارچ‌کش، حتما راهنمای روی آن را مطالعه کنید.

اگر متوجه برگ‌های تغییررنگ‌یافته یا خال‌خال در بوتهٔ توت‌فرنگی شدید، آن‌ها را از بوته جدا کنید تا بیماری گسترش نیابد.

۷. توت‌فرنگی‌ها را برداشت کنید
وقتی سه‌چهارم توت‌فرنگی قرمز شد، یعنی آمادهٔ برداشت است. ساقهٔ توت‌فرنگی را بپیچید تا از بوته جدا شود و آن‌ها را در سبد بریزید. توت‌فرنگی‌ها را پیش از مصرف، در آب سرد بشویید.

توت‌فرنگی‌ها را به محض آنکه رسیدند، بچینید، چون توت‌فرنگی‌هایی که خیلی روی خاک بمانند، می‌پوسند.

توت‌فرنگی‌هایی را که کم‌کم در حال پوسیدن و کپک‌زدن هستند، از بوته جدا کنید. بهتر است آن‌ها را دور بریزید تا اینکه بگذارید روی بوته بمانند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۳:۴۷ توسط:زهرا بهرامی موضوع: نظرات (0)

روش کاشت بذر سبزی شاهی در گلدان و باغچه خانه (آموزش تصویری)  


در این مقاله از سایت کوکا قصد داریم شما را با نحوه کاشت و پرورش سبزی شاهی در گلدان های آپارتمانی و باغچه های خانگی آشنا کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش کاشت سبزی شاهی در گلدان و باغچه
طرز کاشت بذر شاهی در گلدان
اگر می خواهید دانه شاهی را در گلدان و داخل منزل یا آپارتمان بکارید لازم است ابتدا مقداری بذر مرغوب به اندازه مورد نیازتان تهیه کنید.

بذر شاهی بسیار ریز و به رنگ قرمز قهوه ای می باشد در در هر گرم از آنها حدود 300 دانه شاهی وجود دارد.

 
بذرهای شاهی ریز و به رنگ قرمز قهوه ای هستند
آماده سازی بذرها برای کاشت
بهتر است بذرها را ابتدا به مدت 2 تا 5 ساعت در آب بخیسانید تا خوب متورم شوند؛ سپس آنها را بر روی تکه ای روزنامه یا دستمال کاغذی ریخته تا رطوبت شان گرفته شود.

خاک و گلدان مناسب
برای کاشت بذر شاهی به یک گلدان با عمق حداقل 10 سانتی متر نیاز دارید. داخل گلدان را می توانید با خاک باغچه و یا ترکیب پیشنهادی سایت کوکا یعنی (کوکوپیت+پرلیت) پر کرده و سطح آن را آب پاشی کنید تا خوب مرطوب شود.

حتما بخوانید : کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت و پوکه صنعتی چیستند؟
نکته : کف گلدان شما باید چند سوراخ داشته باشد تا آب اضافی از زیر گلدان خارج شود. همچنین بهتر است کف گلدان تان را با سنگ ریزه یا پوکه های صنعتی پر کنید تا آب به راحتی از آن خارج شود.

پس از آماده سازی خاک گلدان و مرطوب کردن سطح آن، بذرها را بر روی خاک بپاشید و به اندازه خیلی کم در حد نیم سانتی متر خاک بر روی آن بریزید. البته اگر روی بذرها را هم نپوشانید مشکلی پیش نمی آید.

سپس دوباره مقداری روی بذرها را آب پاشی کرده و برای آنکه رطوبت گلدان حفظ شود روی آن را به مدت 24 ساعت با پلاستیک بپوشانید.

بعد از گذاشت 1 الی 2 روز بذرها شروع به جوانه زدن می کنند. توجه داشته باشید که خاک گلدان همیشه باید مرطوب باشد و بهتر است آن را در جایی قرار دهید که نور کافی و مستقیم خورشید به جوانه ها بتابد.

 
جوانه زنی بذرهای شاهی بر روی خاک گلدان
نکته : ابتدا بگذارید به مدت 5 روز بذرها در مکانی گرم باشند سپس آنها را به نزدیک پنجره آفتاب گیر منتقل کنید.

فصل کاشت شاهی
معمولا سبزی شاهی را در فصل بهار و پاییز می کارند. شاهی به نور کافی خورشید و خاکی با زهکشی قوی نیاز دارد. این سبزی یک ساله می باشد و می توانید در فصل های کشت چندین بار آنها را کاشته و برداشت کنید.

زمان برداشت شاهی
شاهی بسیار سریع رشد می کند و پس از گذشت 3 تا 6 هفته می توانید آن را برداشت کنید. هنگامی که برگ های شاهی جوان هستند بهترین طعم را دارند.

کاشت شاهی در یک ظرف پلاستیکی و مرطوب نگه داشتن آن با یک ظرف بزرگتر که با آب پر شده است.
برای استفاده خوراکی از شاهی باید برگ های آن را قبل از گل دهی گیاه برداشت کنید چون پس از گذشت زمان طولانی برگ ها بزرگ و سفت شده و طعم تلخی پیدا می کنند.

هنگامی که اندازه شاهی به 7 تا 12 سانتی متر رسید می توانید آن را با قیچی بچینید و مصرف کنید. برای این کار سبزی را از 2 سانتی متر بالای خاک بچینید. سبزی شما دوباره برگ خواهد داد و می توانید حداقل 3-4 مرتبه این کار را انجام دهید.

کاشت شاهی در گلدان سفالی
نحوه کاشت شاهی در باغچه خانه
برای کاشت بذر شاهی در باغچه معمولا یا آن را به صورت کلی بر روی خاک می پاشند یا در ردیف هایی با فاصله منظم اقدام به کاشت می کنند.

برای این کار می توانید در باغچه ردیف هایی به فاصله 12 سانتی متر از یکدیگر ایجاد کرده و دانه های بذر را داخل این ردیف ها با فاصلی 3 سانتی متر از یک دیگر بکارید و سپس روی آنها را با 1 سانتی متر خاک بپوشانید.

 
سپس خاک را آبیاری کرده و صبر کنید تا بذرها جوانه بزنند. بهتر است مکان کاشت حتما آفتابی باشد و دارای خاکی غنی با زهکشی مناسب باشد.

کاشت شاهی در زمستان
در فصل زمستان می توانید شاهی را داخل منزل بکارید تا گرمای مورد نیاز را داشته باشد. البته حتما به چندین ساعت آفتاب مستقیم نیز در روز نیارمند است که اگر روزهای آفتابی در مکان کاشت شما وجود ندارد می توانید با لامپ های فلورسنت نور آن را تامین کنید که البته صرفه اقتصادی ندارد.

علت زرد شدن سبزی شاهی
اگر برگ های شاهی در حال زرد شدن هستند می تواند چند دلیل کلی داشته باشد :

1. آبیاری بیش از اندازه (زمانی که رطوبت سطح خاک کم شد اقدام به آبیاری کنید)

2. زهکشی نامناسب خاک و گلدان که اجازه خروج آب اضافی را نمی دهد (کف گلدان حتما باید دارای چندین سوراخ باشد. همچنین بهتر است کف آن را با سنگ یا پوکه های صنعتی پر کنید تا آب اضافی گلدان به خوبی خارج شود.)

3. آلودگی خاک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۲۳:۰۴ توسط:زهرا بهرامی موضوع: نظرات (0)

خرید سایت قوی رنک دار جهت سئو و لینک سازی PBN

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در رتبه‌بندی نتایج گوگل تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی به سایت است.

لینک سازی شبکه ای یا PBN مخفف عبارت Private Blog Network است که بعدها با عنوان Private Backlink Network نیز شناخته شد. اگر به مفهوم همین عبارت نگاه کنیم در یک تعریف ساده می‌توان گفت؛ PBN مجموعه‌ای از وبلاگ‌ها و سایت‌هایی است که با هدف تقویت سایت اصلی و لینک سازی ایجاد شده‌اند.

تعدادی سایت با این مشخصات و سوابق زیر آماده فروش برای وبمستران و سئو کاران و یا دیجیتال مارکتینگ هایی که به دنبال ایجاد شبکه لینک سازی قوی و یا به دنبال خرید سایت رنک دار قوی با سابقه قبلی هستند مناسب می باشد .

 

سوابق:

حداقل سن هر سایت 7 سال

حداقل تعداد بک لینک 10000

حداقل پیج اتوریتی 27 الی 34

داری پیج 1 الی 5 رنک قبلی گوگل

مناسب لینک سازی شبکه ای PBN , PSN

 

آدرس سایت :

2pix.ir

pix98.ir

kanoon-hamedan.ir

tmfy.ir

patrisrayan.ir

nanodesign.ir

systemati.ir

yakamuz.ir

s55.ir

parsiscom.ir

novinup.ir

hellozaban.ir

owj92.ir

etdesign.ir

20tarh.ir

w32.ir

 

قیمت تکی هر سایت 850 تومان

قیمت همه سایت ها شامل تخفیف ویژه

هماهنگی : از طریق آی دی تلگرام

bazdid1

https://t.me/bazdid1

همانطور که مشاهده کردید لینک این سایت ها در بیش از 5 هزار وبلاگ بصورت فالو در قالب رپورتاژ آگهی منتشر و آگهی شد این فرایند علاوه بر آگهی فروش تعداد بک لینک های این سایتها را تقویت نمود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۲:۵۶ توسط:زهرا بهرامی موضوع: نظرات (0)

رتبه گوگلی و رنکینگ سایت خود را بترکانید

چه وب سایت شرکتی داشته باشید و چه یک وبلاگ شخصی، برای اینکه سهمیه ای در بازار آنلاین داشته باشید، نیاز دارید که کاربران از سایت شما بازدید کنند و با آن تعامل موثر برقرار کنند.
سوال اینجاست که در حجم انبوهی از اطلاعات که در فضای وب وجود دارد چطور می‌توان کاربران را به سمت سایت خود جذب کرد و در این فضای رقابتی پیروز میدان بود؟

در این پست ما تصمیم داریم تکنیک‌ها و اصول افزایش ترافیک سایت را به شما معرفی کنیم.

بی شک بخش زیادی از ترافیک وب سایت‌ها از نتایج ارگانیک موتورهای جستجو مثل گوگل حاصل می‌شود پس باید سئو را جدی بگیرید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

 
شمارشگر سایت خود را منفجر کنید .
 
با پکیج های افزایش رتبه سایت خود را بصورت قانونی و طبیعی ارتقا دهید .
همین امروز با شیک رنک شروع کنید و وارد 10 ردیف اول گوگل شوید .
 
 
 
 
 
شیک رنک دارای نماد اعتماد الکترونیک و لوگوی دیجیتال

-------

آغاز ثبت نام و دریافت سامانه پیام کوتاه
ارسال پیامک از خطوط رند کشوری 1000 و 2000 و..
امکان ارسال پیامک های تبریک ، اخطاریه،یادآوری اقساط و...

با تحویل آنلاین پنل

قابلیت ها و اطلاعات بیشتر در لینک زیر

https://chicrank.com/cart.php?gid=14

 

منبع: chicrank.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۱:۴۳ توسط:زهرا بهرامی موضوع: نظرات (0)